Základní parametry a pojmy ve světě e-cigaret

Základní druhy e-cigaret v článku Wolf Street Vape

Základní parametry a pojmy mohou vypadat jako poměrně slušný oříšek, ale v tomto článku je společně rozlouskneme, aby jste pochopili, jak se v nabídce e-cigaret orientovat.

Elektronické cigarety se dělí na základní dva typy - MTL a DL a na tyto pojmy se podíváme. 

 

 

MTL

Mouth to lung je anglické sousloví, které označuje něco naprosto jednoduchého a tím je klasické šlukování, které známe z kouření klasických tabákových cigaret. Nejdříve tedy natáhneme páru z e-cigarety do úst a následně ji šlukneme do plic, stejně jako kouř z cigarety. Při šluknutí potom cítíme typický hit, neboli kopanec v hrdle. Slovo kopanec je trochu silnějšího rázu, neustřelí vám to hlavu.

E-cigarety na MTL jsou tak vhodné především pro ty, kteří hledají náhradu klasické tabákové cigarety. Více se o tomto druhu e-cigaret můžete dozvědět v článku "Jak vybrat e-cigaretu na šlukování".

DL

Direct lung je označení pro přímé potahování do plic. Při tomto způsobu vapování nedochází ke šlukování a pára je vtahována přímo do plic. V podstatě se skrze e-cigaretu nadechujete a celé to připomíná kouření vodní dýmky, jen se tahá o něco silněji. E-cigarety na DL jsou vhodné především pro milovníky většího množství páry a v našem e-shopu naleznete celou kategorii věnovanou jen sadám na DL právě zde. Můžeme se setkat i se zkratkou CCH, která označuje cloud chasing. V tomto odvětví jde především o extrémní tvorbu páry.

V tuhle chvíli již víte, jaký typ e-cigaret byste si přáli, buď na klasické šlukování - MTL a nebo na přímé potahování do plic s větší tvorbou páry - DL. Nyní se podíváme na samostatné parametry u e-cigaret.

JAK ROZEZNAT MA PRVNÍ POHLED?

ODPOR SPIRÁLKY

Údaj v ohm (Ω)označující odpor spirálky ve žhavící hlavě - tzn. v zařízení, které zahříváním mění náplň na páru. Pokud máme neregulovanou sadu e-cigarety, tj. bez nastavování, všeobecně platí, že čím nižší odpor, tím vyšší tvorba páry a výkon. U regulované sady většinou platí, že čím nižší odpor, tím vyšší výkon můžete nastavit a výkon si nastavíte tak, aby vám co nejvíce vyhovoval.

Některé sady e-cigaret mají regulovatelné množství přísunu vzduchu (pro DL potřebujete vdechovat více vzduchu) a dovolí též osazení dvěma a více druhy žhavících hlav. Ty s nižším odporem, tj. menším číslem, jsou určené pro DL a ty s vyšším, většinou kolem 1,0 Ohm a více, jsou pro MTL.

KAPACITA, BATERIE VESTAVĚNÁ A VYMĚNITELNÁ

Sada e-cigarety s vyměnitelnou baterií z Wolf Street Vape

Údaj v mAh udává kapacitu baterie e-cigarety. Můžete si z něj odvodit výdrž e-cigarety na jedno nabití. Pokud porovnáme dvě e-cigarety, které používají žhavící hlavy se stejným odporem, tak ta s vyšší kapacitou baterie v mAh bude mít delší výdrž.

Vestavěné neboli interní baterie jsou instalované v modu, nedají se vyjmout a nabíjí se přes USB port externí nabíječky či počítače. Většina sad pro začátečníky mají baterie interní, což usnadňuje používání a eliminuje potřebu vlastnit další zařízení v podobě externí nabíječky baterií.

Vyměnitelné baterie lze, jak je na obrázku vidět, z e-cigarety vyjmout a nabíjet ve speciálních nabíječkách.

OBJEM ATOMIZÉRU

Údaj v ml udává, kolik e-liquidu můžete nalít do zásobníku atomizéru. Lze si z toho odvodit, který budete muset plnit častěji. Výhodou většího objemu je méně častá nutnost doplňovat e-liquid. Výhodou menšího objemu jsou většinou kompaktnější rozměry atomizéru. U zařízení určených na šlukování bývá většinou spotřeba náplní nižší než u DL.

Evropská legislativa TPD omezuje objem atomizéru na 2ml, ale ostatní trhy to tak nemají. Někteří výrobci proto osazují evropské verze jejich produktů zásobníky s vyšší kapacitou a přidají do nich speciální vložku, která sníží kapacitu na požadované 2 mililitry.

OVLÁDÁNÍ

Aspire Zelos 50W Kit z Wolf Street Vape umožnující měnit nastavení

E-cigarety se všeobecně dělí na ty bez možnosti nastavování - neregulované a s možností nastavení výkonu a jiných parametrů - regulované. Pokud hledáte co nejjednodušší e-cigaretu, kterou budete jen plnit e-liquidem a nabíjet, určitě vybírejte neregulovanou.

Pokud jste hračička a rádi zkoušíte různá nastavení, nebojte se vyzkoušet set atomizéru a modu, který nabízí větší možnosti. Ty většinou mají více jak jedno ovládací tlačítko jek je vidět na obrázku a také většinou už mají displej nebo další LED indikátory.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení